DUCH KARPAT

DUCH KARPAT

ODKRYWAJĄC TAJEMNICZE ZBOCZA KARPAT, OD RAZU WYCZUWA SIĘ OBECNOŚĆ ICH DUCHA. TO MIESZANKA POCZUCIA WOLNOŚCI, CHĘCI ZDOBYWANIA NOWYCH SZCZYTÓW I POZNANIA SEKRETÓW, KTÓRE GÓRY SKRYWAJĄ PRZED NAMI OD TYSIĘCY LAT.

WYSTARCZY WSŁUCHAĆ SIĘ W ICH GŁOS.

IDEALNIE ZBALANSOWANE

KLASYCZNIE PIWNY SMAK, DZIĘKI IDEALNEMU ZBALANSOWANIU ŚWIEŻYCH, ZIELONYCH NUT CHMIELU I BRĄZOWYCH AROMATÓW SŁODOWYCH.

image-beer
6% ALK
500 ML
Jasne Klasyczne
Temperatura podania 9-13 ˚C

ŻYWICZNE ODMIANY CHMIELU

ESENCJONALNE PIWO Z PRZYJEMNIE WYCZUWALNĄ GORYCZKĄ, DZIĘKI ODPOWIEDNIO DOBRANYM ŻYWICZNYM ODMIANOM CHMIELU.

image-beer
7% ALK
500 ML
Mocne Żywiczne
Temperatura podania 7-10°C

SŁODY DYMIONE

PIWO WYRAZISTE, GŁĘBOKIE W SMAKU, DZIĘKI POŁĄCZENIU SŁODÓW DYMIONYCH Z WYŻSZĄ ZAWARTOŚCIĄ ALKOHOLU.

image-beer
9% ALK
500 ML
Mocne 9%
Temperatura podania 8-12°C

Nie wywołuj wilka z lasu

By chronić karpackiego wilka, wspólnie ze stowarzyszeniem z szarym za płotem przygotowaliśmy listę zasad, którymi należy się kierować, odwiedzając Karpaty. Stosując się do nich, możesz być spokojny o bezpieczeństwo swoje i twoich bliskich.


Pamiętaj, że Karpaty są domem wielu gatunków dzikich zwierząt, dlatego traktuj je z szacunkiem. W końcu to Ty jesteś tu gościem.

  • Kiedy spotkasz w lesie wilka

    Wilki odczuwają naturalny strach przed człowiekiem, dlatego spotkania z nimi nie są częste. Jeśli już spotka Cię taka niespodzianka, zachowaj spokój. Wilk zwykle szybko się oddali, kiedy zorientuje się, że ma do czynienia z człowiekiem. Czasami możesz odnieść wrażenie, że Ci się chwilę przygląda, ale jest to zupełnie normalne zachowanie i nie należy się go obawiać.

  • Sprzątaj po sobie

    Las to dom dzikich zwierząt i pamiętaj, że jesteś tam gościem. Nie pozostawiaj po sobie śmieci, ani resztek pokarmowych. W pobliżu zabudowań śmieci przechowuj tylko w szczelnych pojemnikach, ponieważ resztki żywności, czy psia karma mogą zwabiać drapieżniki w pobliże domostw. Jest to niebezpieczne dla nich i niekomfortowe dla ludzi. W skrajnych przypadkach przyzwyczajenie wilka do pochodzącego od człowieka pokarmu może kosztować go życie.

  • Pies zawsze na smyczy

    Jeśli wybierasz się w Karpaty ze swoim czworonogiem, nigdy nie puszczaj go ,,żeby się wybiegał‘’. Prowadź go na smyczy, czy dłuższej lince treningowej. Pies może być zagrożeniem dla mieszkańców lasu lub sam stać się ofiarą wilka, który może potraktować go jako konkurencję, którą będzie chciał wyeliminować. Zachowaj też ostrożność wypoczywając z pupilem na nieogrodzonych posesjach.

  • Zachowaj spokój

    Wilki podczas spotkania z człowiekiem zwykle odchodzą. Jeśli jednak spotkasz zwierzę zachowujące się nietypowo, zbliżające się nadmiernie, wyglądające na chore, wycofaj się. Jeśli podchodzi nadal i czujesz się zaniepokojony możesz zacząć pokrzykiwać i wymachiwać rękami. O zdarzeniu poinformuj Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska.

  • Nie próbuj oswajać wilka

    Dla wilków i ludzi najlepiej, kiedy te piękne zwierzęta żyją dzikim życiem, z dala od nas. Nie dokarmiaj wilków, nie nęć ich w celach fotograficznych, nie próbuj oswajać. Kiedy znajdziesz szczenię wilka, nie podchodź i nie dotykaj, nawet jeśli wydaje Ci się głodne, chore czy zagubione. Wilcza rodzina z pewnością po nie wróci, możesz jednak zapisać lokalizację i powiadomić Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska lub najbliższe Nadleśnictwo o takim zdarzeniu.